Jak vypadá můj Au-Pair den?

1/18/2017


Ahoj všichni!

Dnes bych se s vámi ráda podělila o to, jak vypadá takový den Au-pair. Každý den se samozřejmě mění podle toho jestli je holčička, o kterou se starám, zdravá, má nějaké kroužky po škole, je státní svátek anebo první sněžný den.
Ano, to doopravdy existuje! Funguje to tak, ze pokud napadne víc jak pár cm sněhu, nejde se do školy. Jako dítě bych to zbožňovala, jako au-pair toho moc fanda nejsem.

6.35-6.50

6.35 zazvoní první budík, v 6.50 zazvoní druhý budík a v 6.55 doopravdy vstávám a v 7 začínám pracovat.


7.00-7.40

V sedm hodin ráno budím H., udělám jí snídani - každé ráno jí jeden mini bagel. Jednou jsem jí dala na snídani bábovku a pak jsem měla proslov do duše, že sladké se ráno nejí, že se jí po večeři, od host otce, který zrovna dojídal čtvrtý koblih a zapil to druhou plechovkou koly.



H. je skvělá v tom, že co jí řeknete, to udělá. Už chápete proč jsem ji popsala jako výjimečnou co.. Převleče se z pyžama (každý den si mění pyžamko, každý den peru pyžamka) do školní uniformy (všechno se pere každý den), ustele si postel (ta se nepere každý den - díky bohu, jen každý týden), vyčistí si zuby a vezme si nějakou svačinku do školy. V mezičase nebo když snídá si spolu povídáme. Do školy jí vozí táta nebo máma, já ji vozím jen ve středu.

7.40-15.00

Po tom, co H. odejde do školy, začnu dělat domácí práce.
Každé dva dny, peru prádlo celé rodiny (pyžamka). V pondělí převlékám a peru všechny postele. Když dělám prádlo, zůstávám doma s výjimkou procházek. Prádlo, vyperu, usuším, poskládám, dám do skříně. Jezdím na nákup, někdy i na nákup kosmetiky, jsem multifunkční. Uklízím nádobí a dbám na to, aby byl v domě pořádek. Neumývám a nevysávám, jelikož nám sem týdně chodí uklízečka Soňa. Se Soňou si člověk skvěle povykládá.

,,Ahoj Soňo, jdu si jen udělat kafe. Jaké byly svátky?" odpověd:,,Ahoj, mám se dobře, odcházím ve tři."

Úterky a čtvrtky mám volné dopoledne a jak jsem řekla, snažím se je vyplnit procházkami. Poslední dva týdny jsem začala cvičit jógu, která mě teď hodně baví a hlavně tím zabiju čas mezi snídaní a obědem.
Čtu knihy a věnuju se škole nebo se učím jazyky. Jazyky se učím online zdarma na stránce Duolingo, která je dělaná jako pro debily, takže ideální.
Dřív jsem jezdila do Starbucks si číst nebo psát deník, ale při ceně 6 dolarů za čaj to brzo omrzí. Mimochodem nejlepší drink, co ve Starbuck mají je Chai tea latte - sojové mléko a dvě pumpičky čaje. Čaj, co vám pohladí duši.

Pokud mám volno a je hezké počasí, jedu do Washingtonu, tam se procházím po Mallu anebo navštěvuju muzea, která jsou tady zadarmo, ale musíte projít prohlídkou, zda nemáte, zbraně, nože, zapalovače, jídlo, pití, nedej bože žvýkačky.


 15.00-20.00

Před třetí hodinou jedu pro H. do školy. Funguje to tady tak, že děti nejezdí domů autobusem (někteří se najdou) ani nechodí pěšky. Ze školy je musíte vyzvednout. Stojíte v koloně aut, většina z nich je nastartovaných celou dobu, a čekáte kolem 20 minut než prcka vyzvednete.


Potom jedeme domů. Po cestě domů se ptám, co škola, co měla na oběd, jak se má spolužák Charlie (já ji ráda zlobím), jaké má úlohy a další. Doma má hodinu času před dělání úloh. 30 minut stráví na wcku, fakt vážně a ne, nevím, co tam dělá, pak pojí svačinu a dělá úkoly. To normálně zabere tak hodinu, já se většinou dívám na videa nebo si čtu. Zbytek večera trávíme pouštěním písniček, sledováním seriálů, tancem, vyrábíme věci, zpíváme a další aktivity, ze kterých mě bolí hlava. Když nepřijdou rodiče, dělám večeři, po večeři se jde H. osprchovat a já ji ukládám do postele. Zatím se mi ještě nikdy nepovedlo ji uspat. Mám na ni opačný vliv a vždycky ji akorát rozdivočím.
Pokud přijdou rodiče, její matka dělá večeři, v té době já většinou odcházím, protože by to znamenalo, že to pak uklízím.

20.00

Odcházím. Pokud se rozhodnu strávit večer venku, chodím na sushi, jezdím metrem do DC, do historické části města, kde bydlím jménem Old Town, tam se ráda jen tak procházím, chodím na Marinu sledovat lodě, sednout si s přáteli do Starbucks, nakupovat, do kina ( poslední film, které jsem viděla byl Passengers a nedoporučuju, málem jsem tam usnula), anebo zbytek večera trávím u sebe. Sprcha, čtení, škola, videa, seriály, přemýšlení nad smyslem života, čumění na strop, vymýšlení nových zásad a pravidel pro mě, abych se stala lepším člověkem, které okamžitě poruším další den po probuzení.








  • Share:

You Might Also Like

0 komentářů