MYTÍ ŠTĚTCŮ produkty z domácnosti

9/29/2015

Mytí štětců je pro kvalitní výsledek vašeho líčení extrémně důležité. Rozhodně se nevyplatí štětce nemýt, hlavně co se týká štětců na make-up. S nimi to pak už půjde jen z kopce a s těží je vyperete tak dobře, jako štětce na pudrové produkty. Nejlépe si štětce umývejte pokaždé, ale pokud je používáte jen na sebe (NIKDY, NIKDY nikomu nepůjčovat štětce/kosmetiku a následně použít), stačí jednou týdně.

Jestli čekáte článek o tom, kolik produktů za spoustu peněz si máte koupit, abyste mohli vyprat štětce tak jste na omylu. Budete to mít, dá se říct, zadarmo!
Všechny věci, co k tomu budete potřebovat najdete u vás doma - v kuchyni a koupelně.

Připravte si:

 • misku
 • olivový olej
 • šampón na vlasy
 • držák na pevné mýdlo
Nejdřív si nachystáte misku do které smícháte OLIVOVÝ OLEJ a ŠAMPÓN na vlasy (volila jsem typ šampónu, který jsme měla po ruce, nedělejte si s tím velkou hlavu). Míchala jsem to od oka, ale je důležité dát víc šampónu než oleje, s tím setřete, štětce by pak mohli být až příliš mastné.

Do umyvadla jsem si napustila teplejší vodu a štětce jsem tam ponořila. Dávejte pozor, abyste opravdu ponořili pouze štětinky a ne rukojeť, mohlo by se vám stát to, že se štětec rozlepí. Pak jsem všechny štětce po chvilce vytáhla na okraj umyvadla a jeden po druhém jsem začala umývat.


Štětec si nejdřív namočím do šampónu s olejem a potom použiju držák na mýdlo,který každý určitě zná. Používám ho proto, že skvěle vymyje špínu díky tomu, že má špičaté hroty. Pokud to doma nemáte, tak klidně můžete použít cokoliv, co má hroty, třeba starý hřebínek.Takže štětec namáčím ve směsi, potom přejdu na vymytí a pak ho vyperu ve vodě, opakuju proces tak dlouho, dokud není pěna a voda čistá, pak ho ještě jednou pořádně vyperu ve vodě, abych si byla sto procentně jistá, že tam nezůstal žádný šampón.

Další věc, kterou si fakt pohlídejte je to, že až budete dávat sušit vaše milované štětce, sušte je vždy štětinkami dolů a rukojetí nahoru. Má to zase svůj důvod a to je ten, že voda bude stékat dolů a né tam, kde jsou štětinky slepeny v hlavici.


Umyté a vysušené štetce: • Share:

You Might Also Like

5 komentářů

 1. Super, jakou značku štětců používáš a jak často pořizuješ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, Jessup a Makeup for you jsou ebayové štětce a musím říct, že paráda. Se štětci Makeup for you jsem začínala (6let zpátky) a mám je pořád ve skvělém stavu. Pak mám štětce z drogérek, ty jsou taky fajn a pár od Elfu, ale to je katastrofa.

   Nepořizuju je nějak extra často, když se mi nějaký líbí nebo ho potřebuju, tak si ho koupím a teď plánuju koupi štětce na tekuté produkty.

   Vymazat
 2. Diky za tip.
  http://style-and-smile15.blogspot.co.uk

  OdpovědětVymazat