Řeč těla - může vám změnit život

6/08/2015

Ahoj!
Když jsem přemýšlela o čem bude další článek, chtěla jsem něco trochu odlišného a především něco, co si zapamatujete, zaujme vás to a pomůže vám to ve vašem životě posunout se dál nebo vám ho vylepšit. Vím, že čím kratší je článek, tím lépe se vám čte a proto to velice zestručním a zkrátím.

Pojem řeč těla je podle mě celkem známý, ale já se dnes nechci zabývat řečí těla teoreticky, ale spíš prakticky. Pokud vás odmítli na pohovoru, nevyšlo to na rande nebo jste se nezalíbili novým přátelům, může to být proto, jak jste na ně působili.

Ze své zkušenosti určitě víte že na prvním dojmu záleží. Pokud si vezme dva příklady lidí - oba budou muži (nebo ženy), jeden bude stát rovně, bude upravený, s příjemnou vůni a bude se na vás mile usmívat druhý bude působit nervozně, bude rozcuchaný a na sobě týden staré tričko se včerejší pastou.
Řeč těla tvoří 93% toho, co si od nás člověk odnese zbylých 7% tvoří slovní projev, takže i když neznáme jejich povahy, sympatičtější je nám muž číslo jedna a to jen díky jeho řeči těla.

STŮJTE ROVNĚ - a choďte rovně, věc, kterou byste měli mít VŽDY na paměti. Postoj o vás může prozradit jaké máte sebevědomí, jestli jste unavení, nesebevědomí, stydlivý, nejistí, dokonce i to jestli jste líní. Malá změna v podobě narovnání a držení ramen vzadu vás úplně promění. Jako bonus bude vaše břicho působit rovně a prsa pevně. Při chůzi se snažte dívat rovně a držet hlavu vzhůru, když budete koukat jen do země, uteče vám spoustu lidí a věcí, které se dějí kolem vás.


ÚSMĚV - Né nadarmo se říká, že úsměv je na žene hezčí než make-up. Kdykoliv kdy to jde, tak se usmívejte, lidem budete připadat mnohem více sympatičtější a díky vám se taky usmějí a proto si vás oblíbí. Dokonce je dokázáno, že když máte špatnou náladu a začnete se před zrcadlem na sebe usmívat, ošálíte mozek a budete se cítit mnohem lépe.


OČI - na nervózních lidech si můžete všimnout toho, že stále těkají očima, působí to, jako by něco skrývali. Pokud povedete pro vás důležitou konverzaci, snažte se dívat lidem do očí, pokud to nedokážete, dívejte se jim na nos, ale rozhodněte "nečumte do blba".

denisademark-photography.blogspot.cz


RUCE - ruce jsou velice důležité, ty na vás mohou prozradit vaši nervozitu, když ťukáte prsty, bubnujete, stále mačkáte průpisku. Také si dotyčný může myslet, že už se nemůžete dočkat, až bude konec rozhovoru, kvůli tomu, že máte skřížené ruce ikdyž je tak máte jen proto, že je vám to tak pohodlné. Pokud sedíte mějte ruce na nohách a pokud stojíte, mějte je podél těla nebo si propleťte prsty. Příště až budete s někým mluvit snažte se vnímat vaše ruce a ovládat je.NOHY - stejně jako ruce o vás prozradí to, zda jste nervózní, nejistí a možná i to, že je vám rozhovor nepříjemný. Mimo jiné to rozptyluje konverzaci a některým lidem můžete lézt na nervy pokud jim budete drcat do židličky nebo stolu při vašem poklepávání nohou.


Mějte klidná pomalá gesta, nebuďte zbrklí. Otevřená gesta, které vyvolávají pohodu.
Naučte se zrcadlit gesta lidí, budete pro ně působit bližší a budou se s vámi cítit fajn. Samozřejmě s určitým časovým odstupem, v opačném případě byste lidi spíše vylekali.

Doufám, že vás dnešní článek posunul někam dál. Je to jen špička ledovce ohledně neverbální komunikace a doporučuju vám zajímat se o to trochu více, hlavně kvůli vám samotným. Je spoustu zajímavých videí a knížek, které stojí za to vidět a přečíst si. Přeju hezký začátek týdne.
 • Share:

You Might Also Like

4 komentářů

 1. Myslím, že si vybrala fakt hodně zajímavé téma a určitě by si o tom mohla napsat ještě víc. Parádní článek ;-)

  OdpovědětVymazat
 2. řeč těla je opravdu důležitě, já se na ní teď hodně zaměřovala, protože mě čekaly pohovory na školu :)

  OdpovědětVymazat
 3. Moc hezky napsaný článek s důležitou myšlenkou :) Na tomto hodně záleží.. :)

  OdpovědětVymazat
 4. jo, dobrý článek, člověk to zná, ale zapomíná na to, je dobré si to připomenout. :)

  OdpovědětVymazat