2 VÝBORNÉ RYCHLÉ SVAČINY - jablkový sedvič, špenátové brambůrky

5/16/2015

Pokud přijdete odpoledne domů a chybí vám nápady, co na jídlo anebo jste líní pracně něco kuchtit, ale nechcete sáhnout na nezdravé jídlo, mám tu pro vás 2 skvělé typy, které jsem si v poslední době velice oblíbila.

Jestli jste mlsouni bude vám stačit jedno JABLKO (já mám nejradši zelené) a ARAŠÍDOVÉ MÁSLO


Umyté jablko nakrájíme na kolečka, tak, aby tvořily pár. Radši tenčí, aby jich bylo víc a vy můžete jíst déle a tím oklamete váš mozek a zabráníte přejídání. 

Z koleček odstraníme nechtěný prostředek a vytvoří se nám v něm kolečko.


Jeden plátek jablka z každého páru namažeme arašídovým máslem a spojíme dohromady. Můžete přidat nepražené a nesolené kešu oříšky, mandle nebo hrozinky.
Pokud zbožňujete brambůrky a chcete zkusit něco zdravějšího, tak si udělejte špenátové brambůrky.

Budete potřebovat BABY ŠPENÁT, SŮL, ČESNEK a OLIVOVÝ OLEJ.Špenát si umyjte a vložte do sáčku, přidejte lžíci nebo dvě olivového oleje sáček uzavřete a protřepte. Díky tomu, že špenát bude v sáčku olej budete mít rovnoměrné na každém lístku.


Lísky vyskládejte na plech, nejlépe na pečící papír, abyste měli méně práce s úklidem. Lístky osolte a přidejte česnek nebo jakékoliv koření, které máte rádi. Špenát peču na 200 stupních zhruba 5-10 minut. Lísky budou křehké a křupavé, ale stále musí být krásně zelené. Na druhou várku jsem před koncem přidala sýr, pokud si na ně také chcete přidat sýr, dejte méně soli.


Musím říct, že když jsem si brambůrky dělala poprvé, počítala jsem s tím, že to všechno vyhodím, protože jsem v jídle hodně vybíravá, ale zamilovala jsem si je a doufám, že vám také zachutnají.

Mějte hezký víkend. • Share:

You Might Also Like

2 komentářů

 1. Ty brďo tak ty brambůrky musím vyzkoušet taky :))
  jablkový sendvič bych taky ráda ochutnala ale mám alergii na jablka :/

  http://blogblondateholky.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 2. Zkoušela jsem obojí a je to fakt bomba. Mamce i přítelovi chutnalo a to se celkem divím :D

  OdpovědětVymazat