Mých TOP 8 seriálů

2/01/2015

Každý, kdo mě dobře pozná ví, že jsem milovník seriálů.
Na seriály jsem nikdy moc nebyla, vždycky jsem se radši dívala na filmy, ale filmy mě teď úplně opustily a radši se dívám na seriál. Zvláštní je, že se hrozně nerada dívám na nějaký film dvakrát ( výjmka je The last song), ale jsou seriály, u které jsem všechny série viděla nejmíň 3x. Všechny seriály sleduju na serialycz a když né tam, tak si je stáhnu.
Nebudu sem dávat profláknuté seriály jako jsou Simpsonovi, Pretty little liars, HIMYM, TBBT, The vampire diaries a ani Ordinaci v růžové zahradě, ale dám sem moje oblíbené seriály, o kterých si myslím, že nejsou tak úplně známé.

Misfits .. Zmetci. Naprosto geniální seriál u kterého se nejvíc zasměju a ještě pořád jsem nenašla žadný seriál, který by byl lepší.
Seriál sleduje osud pěti teenagerů, kteří po zásahu bleskem během podivné bouře zjistí, že s nimi není něco v pořádku. Začínají se u nich projevovat unikátní schopnosti jako je neviditelnost, možnost manipulace s časem, vyvolání nepotlačitelné sexuální přitažlivosti dotykem nebo telepatie. 


Once upon a time .. Bylo nebylo, seriál ve kterém se prolínají osudy všech pohádkových postav na které si jen vzpomenete. Čím víc se na to díváte, tím víc si to zamilujete. Mojí nejoblíbenější postavou je tam Rampelník. Když jsem si četla, že je to na téma pohádek, tak jsem si myslela, že to bude n hovadina, ale opak je pravdou.
Seriál se odehrává ve smyšleném přímořském městečku Storybrook v Maine, ve kterém obyvatelé jsou skutečné postavy z různých pohádek. Do reálného světa byli přivedeni a zbaveni vzpomínek pomocí kletby, kterou na ně uvalila Zlá královna Regina s pomocí Rampelníka. Rezidenti města, ve kterém Regina je starostkou, žijí v neměnné existenci už 28 let. Jejich jedinou nadějí je Emma Swan, dcera Sněhurky a prince Krasoňe, která byla transportována do reálného světa už jako novorozenec a je jiná kdo kletbu může zrušit a přivést tak postavám zpátky jejich vzpomínky. Pomáhá jí při tom její syn Henry, kterého dala k adopci po jeho narození. Henry ji vyhledá a předá Knihu pohádek, která je klíčem ke zrušení kletby. Henry je také adoptivní synem Reginy.


Orange is the new black.. Další skvělý seriál, který mě baví od začátku až po konec. Mám ráda hlavní postavu, ale ještě radši mám všechny vedlejší postavy a baví mě, jak se charaktery vyvíjí a jak se prolínají časy, kdy byla ještě Piper na svobodě.
Komedie založená na memoárech Piper Kerman popisuje, jak strávila patnáct měsíců v ženské věznici za praní peněz pro drogovou dealerkou Alex. Piper musí vyměnit svůj pohodlný život se snoubencem v New Yorku za nepohodlnou oranžovou kombinézu ve federální věznici. Tady je donucena přehodnotit vše, čemu kdy věřila a navázat nové spojenectví se skupinou excentrických vězeňkyň...  


Hart of Dixie .. Tenhle seriál mám ráda hlavně proto, že se naprosto ztotožníte se Zoei. Na začátku ji nikdo nemá rád a dělá jeden trapas za druhým, ale stejně to nevzdá a lidi si ji potom zamilují. Pak jsou tam dva kluci - George a Wade. Já jsem na začátku neměla ráda Wadea a byla jsem paf z Georgee, ale u druhé série se to u mě úplně obrátilo a štve mě George.
Zoe je mladá talentovaná lékařka, jejím snem je kardiochirurgie. Je ale tak zaujatá prací, že nedokáže vidět v pacientech lidi. Je si jistá, že dostane místo v nemocnici, ale šéf kliniky jí vytkne nedostatek citu. Podmínka pro získání místa je, že stráví rok jako praktická lékařka mezi lidmi. Zoe odjíždí do BlueBell, kde jí už čtyři roky nabízí místo místní lékař. Malé město je pro ni jako noční můra, ale zachrání život pacientce při porodu. Pak se dozvídá, že lékař, který si přál, aby po něm přebrala praxi, byl její otec. Rozhodne se zůstat a nevzdat se bez boje.


2 Broke Girls .. 2 socky se mi začaly pořádně líbit až u 5-6 dílů. Na první jsem se ani nedokoukala, druhý jsem viděla v televizi a ty ostatní jsem vždycky proklikala, ale čím víc dílů uvidíte, tím je to lepší a lepší. Nejradši na tom mám Maxin humor.
Příběh se odehrává v New Yorku a zaměřuje se na dvě servírky. Max pochází z chudé rodiny. Caroline se sice narodila do bohatství, ale opustilo ji štěstí a tak se musí živit jako servírka v brooklynské restauraci. Tyhle dvě se rychle skamarádí a vysní si společnou kavárničku. Jediné, co jim na cestě za jejich snem brání je počáteční kapitál 250 000 dolarů.
 

American Horror Story.. Na AHS jsem se dívala, když nebylo co jiného dělat, ale doopravdy mě to začalo bavít až u 3 a 4 série.
První série nese podtitul Murder House a je o rodině, která se přestěhuje do domu s nevalnou historií. V domě totiž zemřelo více lidí, než je příhodno. To samozřejmě noví obyvatelé netuší, a ví jen to, co jim řekla makléřka. Rodina se zde snaží začít nový život a zacelit zpřetrhané rodinné vztahy, jenže postupem času se potýkají s tajemstvími, které dům i oni samotní skrývají.


Skins .. Další seriál u kterého jsem se musela dívat na více dílů, aby mě začal bavit, ale pak jsem se od něj klasicky nemohla odtrhnout. Já jsem se neviděla 3 generaci, protože mě nebavil první díl a už tam nebyla Effy, kterou jsem zbožňovala. Minimálně 2 série Skins jsem sledovala na youtube tady.
Velmi barvitý seriál o teenagerech, který zvládá zdařile kombinovat lehkou nadsázku ve formě neutuchající oblibě v drogách, pařbách a sexu s věrohodným vykreslením trápení skrývajících se v duších náctiletých. Postavy jsou pěkně různorodé, obsazují typické machři a šprti a najde se v nich i zajimavý exemplář lidství. 


TEEN WOLF .. Důvod proč jsem se na TW začala dívat, byl ten, že tam hraje můj oblíbený herec Dylan O´Brien a Colton Haynes. Pilot mě nenadchl a na druhý díl jsem se dívala jen kvůli hercům a nakonec jsem nadšená. U Teen Wolf platí, že ne 1. série je vždy nejlepší, ale že se kvalita dokáže postupně zlepšovat. Hlavně se na to nedívejte s česky.
Mladý outsider Scott se jedné noci potlouká po lese, když je napaden vlkodlakem. Naštěstí ze souboje vyvázne jen s kousnutím. Ale brzy si začne uvědomovat, že se s ním něco děje


 Budu ráda, když mi do komentářů napíšete, jestli jsem vám ukázala nějaký nový seriál anebo mi napíšete o tom vašem oblíbeném :)

 • Share:

You Might Also Like

3 komentářů

 1. Děkuju za tipy, kouknu se na Orange Is a the New Black,protože Tráva mě bavila :) Misfits bylo taky fajn, ale poslední řada se mi už tolik nelíbila..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli se ti líbila tráva, tak si Orange určitě zamiluješ :))

   Vymazat
 2. Two broke girls taky miluju ! Ty dvě jsou skvělé :) Líbí se mi, jak jsou každá jiná, jak se vzájemně úplně liší a přitom ohromně doplňují. Vždycky si říkám, že seriály jsou strašná ztráta času, ale nakonec mě stejně pohltí :D Díky za tipy :)

  OdpovědětVymazat