Umělé nalepovací řasy

1/04/2015

Když jsem se rozhodla, že chci zkusit nalepovací řasy, nebyl v mém okolí nikdo, kdo by mi poradil jaké řasy si koupit, kde sehnat to správné lepidlo, kam a jak správně řasy umístit.
  Tak jsem začala hledat na zázraku jménem google. Diskuzí se tam najde spoustu, ale zajímala vás někdy historie umělých řas? 
První umělé řasy vytvořil v roce 1920 vizážista Max Factor, kdy přichytil třásně na niť a tuto konstrukci upevnil na horní víčko herečce Phyllis Haver. Umělé řasy byly na světě, avšak měly řadu nevýhod- byly těžké, finančně nedostupné a nevypadaly přirozeně.

V 50. letech došlo k velkému rozmachu kosmetického průmyslu, díky kterému zažily nalepovací řasy znovuzrození. Začalo se experimentovat s novými materiály a v 60. letech se do popředí dostal v čele s modelkou Twiggy.


Dále pak přišla metoda řasa na řasu a nám dále známe způsoby.


Když mi na něčem záleží a chci, abych měla hezké a výrazné oči, tak si řasy nalepím. 
Začneme u výběru řas, protože na tom záleží nejvíc. První řasy, co jsem si já koupila byly z Dm.

F4F volume byly moje první řasy.. A byla to katastrofa. Samozřejmě jsem to lepila přiloženým lepidlem a řasy mi nedržely a vůbec se mi nelíbily, takže jsem je okamžitě vyhodila. 

F4F single jsme zkusila jako druhé a vydržely mi celkem dlouho, většinu jsem poztrácela doma. Lepila jsem je taky přiloženým lepidlem, ale díky tomu že jsou lehké a není to celý trs, lepidlo to zvládlo. Nevýhoda je v tom, že si řasy musíte lepit dlouho a musíte si dávat pozor, ať vám jdou od nejkratšího po nejdelší.

F4F single

Nechtěla jsem si už kupovat řasy na českém trhu, protože mi přišly příšerně předražené na to, jak vypadaly. 
Hledala jsem na Ebay a našla jsem tam mraky řas. Vybrala jsem si ty, co mi nepřišly tolik výrazné. Cena se pohybuje od 0.1 až do 1 dollaru což je nějakých 20kč.Hledala jsem řasy i podle toho, aby základní pásek byl průhledný. To je celkem důležité pokud chcete, aby vypadaly přirozeně.
První pokus docela šel. Lepila jsem je lepidlem z ebay a vydržely mi tak 3 hodiny. Řasy jsem si nespojila řasenkou s mými řasy a proto byly tak nadzvednuté.

Pak jsem si koupila lepidlo z Dm od Essence F4F lash glue a musím říct, že jsem s ním velice spokojená. Řasy mi vydrřely i 2 dny a rychle zprůhlední. 
Přesnou cenu už nevím, ale bylo to okolo 100kč a míň.


A teď už k samotnému lepení řas.
1. Řasenka – 1. vrstva
Nejprve použiju kleštičky na řasy a potom řasenku

2. Úprava umělých řas
Obloučky umělých řas lehce přiložím k oku, abych zjistila, jestli jejich délka odpovídá linii přírodních řas. Pokud jsou umělé řasy delší, zastřihnu jejich vnější okraj na požadovanou délku. Vždycky vnější z toho důvodu aby řasy nebyly na začátku až moc dlouhé.

3. Nanesení lepidla
Řasy držím pinzetou uprostřed a nanesu na ně rovnoměrnou vrstvu lepidla.Na oba okraje dávám o něco víc než do středu.
  Čekám zhruba 30 sekund, než lepidlo lehce zaschne (ale ne déle, aby úplně nezaschlo).

4. Lepení řas
Pro mě je nejlepší použít ponzetu, někdo to radši lepí prsty. Pinzetou držím řasy uprostřed a přiložím těsně ke kořínkům přírodních řas uprostřed oka. Poté pokračuju vnějším okrajem a naposledy vnitřním. K přitlačení umělých řas těsně ke kořínkům vlastních řas si pomáhám opět pinzetou. Lepidlo potřebuje zhruba 30 sekund, aby řasy udrželo na svém místě. Během té doby příliš nepohybuju víčky.

5. Řasenka – 2. vrstva
Teď opatrně nanésu druhou vrstvu řasenky. Prsty shora chráním umělé řasy před odlepením. Řasenka propojí umělé řasy s přírodními a zajistí naprosto přirozený výsledek.


6. Oční linky na závěr
Ideální je zvýraznit na závěr linii řas černou oční linkou, která zakryje nedostatky. Já ale linky moc nepoužívám. 
Sundávání řas je mnohem jednodušší proces. Stačí uchopit umělé řasy ve vnitřním koutku oka (u nosu) a táhnout směrem ven. Nikdy mě to nebolelo a nikdy se mi ani nestalo, že bych si vytrhla své řasy.

Řasy 2x nepoužívám, ale vždycky si je čistím. Dělám to tak, že je pevně držím a opatrně ze základu sundávám lepidlo, jako žvýkačku. 
Řasenku očišťuju tak, že si vezmu jemný kartáček na zuby, držím základ a jemně táhnu směrem od základního pásku, až ke konci řas. Doufám, že vám tenhle článek pomohl nebo ukázal, co děláte špatně. 
Budu ráda, když mi do komentářu napíšete, jestli používáte umělé nalepovací řasy anebo jestli se je teď chystáte vyzkoušet.
 • Share:

You Might Also Like

12 komentářů

 1. Moc zajímavý článek, ty trsy někdy vyzkouším :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju. Až vyzkoušíš tak dej vědět, ráda si o tom počtu :)

   Vymazat
 2. Ja som zatiaľ umeleé riasy neskúšala, ale ak pôjdem na ples, tak by som si nejaké kúpila :) Tieto vyzerajú krásne prirodzene!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě to vyzkoušej a zamiluješ si to :)

   Vymazat
 3. Já si ted koupila Ardell řasy a ty jsou vyhlášené. Mají dokonale tenký základ, takže lehká aplikace a přirozený efekt.
  SimonetaBlog

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si je plánuju koupit už tak měsíc a pořád jsem se k tomu nedokopala :D

   Vymazat
 4. tie su užasne ja by som si ich nalepiť sama nevedela ale možno by som sa to mohla naučiť

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju..Vyzkoušej to, nikdy nic nejde hned a pak ten výsledek za to určitě stojí :)

   Vymazat
  2. Mne to prijde strasne nepraktické. Je s tím ht
   Rozené prace a konecny výsledek mi přijde u všech těchto ras stejný - vypadají nepřirozene. Neuvazovala jsi spise někdy o prodloužení ras? Myslím to co ti vydrží 3 a vice týdnů a pak jen doplnujes ... A jinak,jak jsi psala ze ti rasy výdrželi 2dny, to jsi s nema i spala?:0 to si moc neumím predstavit

   Vymazat
  3. Nepraktické to není, když s tím člověk umí pracovat. To je jak kdyby jsi řekla, že je nepraktické dávat si řasenku, lakovat si nehty atd.. Přemýšlela a často, ale chci jít někam, kde uvidím výsledek na někom koho znám :) S řasama jsem nikdy nespala a taky si to nedovedu představit. Byl to den, kdy jsem neměla čas jít spát :)

   Vymazat
 5. Děkuji za tip :) Určitě vyzkouším :) Můžu se zeptat, jaká značka a odstín je ten tvůj červený lak? děkuji

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, je to Dermacol One Coat v odstínu 115 :)

   Vymazat